Egipt, zamieszki i Internet

Udało mi się wczoraj posłuchać, co na temat odcięcia Egiptu od Internetu mówiono w TVN. Jeśli nie widzieliście materiału, proponuję obejrzeć i posłuchać. Szczególną uwagę polecam zwrócić na stwierdzenie, że wyłączenie Internetu w Egipcie miałoby się sprowadzać do wyłączenia czterech, czy pięciu komputerów… Owe cztery komputery zostały nawet zaprezentowane na przedstawionej przez TVN animacji. Rozumiem, że informacja ma być zrozumiała dla ludu, który nie musi być techniczny, ale czy aby media nie pozwalają sobie na zbyt daleko idące uproszczenia, próbując przy tym podeprzeć się autorytetem profesora katedry informatyki?

Wyłączenie Internetu w Egipcie według relacji TVN.

Dla porównania relacja opublikowana przez niebezpiecznik.pl.

2 odpowiedzi do “Egipt, zamieszki i Internet”

  1. afair ten profesor tez uzyl slowa „komputer”… on the other hand, studenci informatyki czytajacy N. w komentarzach pytali co to jest BGP — moze wiec to uproszczenie w „wieczornych wiadomosciach” ma sens?

    pzdr
    (i obiecuje kiedys wreszcie odpowiedziec na podsylane do nas e-maile 😉

  2. Co do e-maili, to jeśli moja świadomość nie wprowadza mnie w błąd, to ostatnio chyba nic nie pisałem, a na wcześniejsze (dwa?) już chyba sensu odpowiadać nie ma. Również pozdrawiam. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *